Maandag 9 juli is dit officieel vastgelegd met het ondertekenen van de samenwerkingsovereenkomst door Sebastiaan van ’t Erve (burgemeester Lochem) en Tonita Garritsen (directeur-bestuurder Viverion). Viverion is met deze samenwerking één van de eerste corporaties die een dergelijke overeenkomst sluit met een gemeente. De 28 woningen zijn bedoeld voor vluchtelingen uit de Oekraïne, statushouders en eventueel spoedzoekers.
Gemeente ontwikkelt de tijdelijke woningen
In 2023 heeft de gemeente Lochem de locatie aan de Zutphenseweg 106/106a te Lochem aangekocht voor de huisvesting van statushouders en Oekraïners. Op deze locatie laat de gemeente nu 28 woningen realiseren, bestaande uit 22 flexunits, 5 appartementen en 1 bestaande woning. De woning is sinds februari dit jaar al in gebruik.
Viverion verzorgt het beheer
Alle 28 woningen zijn en blijven eigendom van de gemeente Lochem. Viverion neemt voor een periode van 10 jaar de beheertaken op zich. Die taken bestaan uit:
- Verhuren van de woningen
- Onderhoud en reparaties
- Verzorgen van mutatiewerkzaamheden
- Wijkbeheertaken
- Incasso van de huur
Eerste flexwoning is geplaatst
Op de dag van de ondertekening van de samenwerking is de eerste flexwoning geplaatst. In De in totaal 22 flexwoningen en de 5 appartementen worden medio september 2024 opgeleverd en verhuurd aan de doelgroep. Als maatschappelijk betrokken organisatie is Viverion blij op deze manier een bijdrage te kunnen leveren aan de zorg en opvang van vluchtelingen. <<